Jezdecká poradna

27. dubna 2011 v 13:49 | Elu$ka & koníci
NEBOJTE SE MĚ ZEPTAT NA TO CO NEVÍTE Z KOŇSKÉHO SVĚTA. RÁDA VÁM ODPOVÍM NA RŮZNÉ OTÁZKY JEN DO TOHO !

ODPOVÍDAT BUDE TOTO HŘÍBĚ JMÉNEM sCOTY A RADIT MU BUDE JEHO STÁJOVÝ KÁMOŠ NOTALERT ! PŘEČTI SI ALE PŘEDEM JESTLI UŽ NĚKDO NEPSAL TO CO CHCEŠ PSÁTI TY !

ODPOVĚĎ: BUDE NEJPOZDĚJI ZVEŘEJNĚNA DO TŘÍ DNŮ KROMĚ VÍKENDŮ A SVÁTKŮ. NAPÍŠI TI NA TVŮJ BLOG, ŽE JE TVŮJ KOMENTÁŘ MNOU ODEBATOVANÝ A TO V TOMTO TVARU.": Tvůj komentář z jezdecké poradny je mnou odebatovaný, svou odpověd už můžeš znát. Přijď se podívat !

PRAVIDLA :
1) NAPIŠ SVÉ JMÉNO
2) TVŮJ BLOg ČI WEB NEBO E-MAIL
3) POŽADAVEK NA CO SE MNĚ CHCEŠ ZEPTAT ?
4) POMOHL/A JSI UŽ TÝRANÝM KONÍM ?

JESTLI JSI JEŠTĚ NEPOMOHL/A TÝRANÝM KONÍM POMOZ JIM TADY !
KOMENTÁŘ S TOUTO PODKOVOU ZNAMENÁ TO, ŽE TO PÍŠI JÁ ADMINKA BLOGU.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | 7. října 2011 v 15:02 | Reagovat

jsem rada ze aspon nekdo nenechava tyrat kone nenavidim kdyz jedu nekdy mestem a vidim na ceduli Npr konsky salam a podobne je to tyranye

2 skotyhopribeh skotyhopribeh | E-mail | Web | 7. října 2011 v 16:37 | Reagovat

[1]:
Anonym !
Nevím jestli se zrovna toto hodí do jezdecké poradny, ale jestli je toto otázka : Kdyz jedu nekdy mestem a vidim na ceduli Npr konsky salam a podobne je to tyranye ? ráda ji zodpovím. :
Ano, je to týrání ... bohužel ano :( ano také znám taková místa a jemi to strašně líto a prot chci pomoci koním ... a dělám tuto petici. Pomož mi také koně zachránit .... díííky.

3 Eliška Eliška | E-mail | 13. prosince 2011 v 21:01 | Reagovat

ahoj co mám dělat rodiče mi nechtějí koně pořídit. Ale náš soused má 12 ha luk i se 3 koňmi a říkal ,že bych ho tam mohla mít.Nevíš proč mi ho naši nepořídí nebo jak je mám přemluvit ? díky za odpověď tak ahoj... Eliška

4 skotyhopribeh skotyhopribeh | E-mail | Web | 13. prosince 2011 v 21:48 | Reagovat

[3]:
Eliško !
Ahoj, s námi koňmi je to trochu složitější :-(. Možná rodiče ti ho nechtějí koupit z toho důvodu, že asi vědí co to obnáší např. každodení čištění koně teda pokuď bude na pastvině nepotřebuje každodení hygienu, ale kdyby byl ve stáji muselo by se ho najméně 2x děnně hřebelcovat. Rodiče mé chovatelky zprva nechtěli si koupit koně kvůli škole :-( prý by neměla čas se učit a rozhodně by neudělala přijímačky. A když máš koně není to že za ním příjdeš kdy se ti zachce, ale být u něj takzavaně ,,nejméně 6 hodin" je to z více důvodů vyčistit ho před jízdou, aby pak pod sedlem neměl otlaky zkontrolovat jeho zdraví ( to zatebe neudělá ten ke komu ho ustájíš ) a když teda budeš ve škole a po škole za ním zajdeš místo úkolů a odejdeš od něj třeba o šesti/sedmi rodiče by z toho zrovna nebyli nadšení. Taky druhá možnost proč ti rodiče nechtějí kopit koně je taková, že koně jsou DRAHÝ, ale opravdu drahý koníček to také říkali rodiče mé chovatelky. Platit za: ustájení ( což v tom je krmivo, seno, sláma, starost o jednoho koně na víc na pastvině třeba když uteče z ohrady což já většinou dělám tak kdo ho chytne když budeš ve škole? Asi on .. a třeba aby měl dostatek krmiva, aby nebyl vychudlí a dávat mu kdyžtak víc a když se nebude snášet se stádem dát ho od nich pryč a dávat mu krmivo zvlášť. Také pokuď budeš chtít na něm jezdit musíš si koupit sedlo ( i 40.000 korun stojí ) uzada+otěže+udidlo ( takový ty otěže z bavlny ne z kůže stojí 800 a uzdečka i těch 2400 ) pak různý ohlávky, bičíky, mrkvovky, tušírky, vodítka, dečky ....atd to ti buď půjčí tvůj soused což taky není zadarmo a nebo si to budeš muset koupit. A taky pokuď nevím jak umíš jezdit, ale pokuď teda moc ne já nevím třeba jo ale budeš určitě potřebovat trenéra ten taky něco stojí takže mě třeba hodina jízdy stojí = tréning drezůry = 300, tréning parkuru = 400, tréning westernu (trail, pole bending, barell race ) = 250. A kolik stojí kůň ten také stojí hodně dobře přiježděný kůň pro jezdce, který se dá snadno ovládat stojí 60.000. Pokuď teda tvůj soused který je blízko tebe by ti nabýdnul ustájení, které v dnešní době stojí 3.000 - 4.000 Kč.
Pokuď jde o přemluvu musíš mít trpělivost, hned ti ho rodiče nepořídí počkej si na nějaké výročí třeba, že výjdeš z gymplu nebo ze základky nebo na nějaké narozeniny rozumné jsou třeba 15 kdy máš občanku ...atd. Ještě před mojím narozením moje "adminka Eliška" čekala na to asi těch 8 let. Chce to opravdu trpělivost a co se týká přemlouvání Já sice nebyl u Elišky, ale jak si vykládá ve stáji když mě čistí s kamarádkami má prý celý pokojíček vylepený koňmi a už se jí to tam nevleze ani ( sbírá z časopisů Koně & hříbata, Jezdectví, Svět koní ) a lepí si to všude možně i na záchodě a na chatě i u Babičky a po celém domě. Ona si to přála n a celý Vánoce co kdy byli. Když budeš omci šetři si na koně skus i požádat rodiče aby ti zaplatily nějakou jezdeckou hodinu tréningu ať jim dokážeš, že to s koˇmi myslíš opravdu vážně a že by ses o ně mohla postarat sama.  A třeba když zbydou penízky nakup si ohlávky .. to hlavní vybavení a jezdi třeba i na tábory např Zámecký statek Dolní Rožínka je na Vysočině ---> www.zameckystatek.blog.cz Zase tím nelézt moc nanervy s koňmi rodičům, protože pak ti to začnou akorád vyčitat :-( někdy rodiče opravdu pochopí že koně jsou pro tebe vše a to každý rodič rozpozná jen to dávat trochu vědět třeba číst knihy, časopisi třeby i když budeš mít čas klidně i můj bloG, prtože od příštího týdne budu sem dávat články, které budou snad zajímavé a poučné zmíním se tu i o základním vybavení a jak si vybrat správného koně pro sebe. A ráda ti pomohu s tím.  A pak rodiče budou vědět že o koních znáš naprosto vše a nebudou mít pochyb ti ho koupit ještě jenom nějak našetřit :-)
Snad jsem ti trošičku pomohla jen si zapamatuj toto heslo, které je opravdu důležité: ,,VĚŘ V TO CO CHCEŠ MÍT" a opravdu se ti to vyplní
   Děkuji také za tvou otázku .... Scoty

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama